Možností je spousta a značek ještě víc, a když se do toho začtete tak Vám z toho jde hlava kolem, ale to jako vážně. Takže v zájmu vašich závratí – jasně a stručně: je několik základních typů pracích prostředků – prací prášek, prací gel, prací tablety, nebo bez přípravků v případě, že použijete takovou tu eko-kouli na praní. Při rozhodování, který zvolit může pomoci pár následujících faktů:
Pracím práškům pravděpodobně již odzvonilo. Musíte ho dávat větší množství, ve vodě se hůře rozpouští, může zanechat stopy na oblečení, a také Vám mohou zůstávat zbytky prášku v nádobce tomu určené. Prací gely jsou dnes asi oblíbenější, nehrozí, že by se během praní nerozpustily, jsou koncentrovanější, takže ho můžete dát menší množství, a účinně vypere i při nižších pracích teplotách. Prací tablety jsou asi nejpohodlnější na manipulaci, jen ji hodíte do bubnu k prádlu, ale zase máte jasně dáno, kolik pracích cyklů s nimi zvládnete, a ty nekvalitní se nemusí dost dobře rozpustit.
Dál se pak dělí na univerzální prací prostředky, které použijete na všechny barvy a typy prádla. Ale doba je mazaná a marketing nezná mezí, takže se všichni výrobci předhání s tím, aby vyvinuli co nejlepší prací prostředek na prádlo modré, zelené, růžové, bílé, černé… jiné na bavlnu, jiné na satén, vlnu či mikroplyš atd. Takže místo toho aby vám čistící místnost zahltila armáda pracích prostředků, zachovejte chladnou hlavu a pořiďte nejnutnější. Zcela jistě vyberte prostředek na prádlo bílé (obsahuje totiž rozjasňovače a bělidla, které škodí ostatním barvám). Dále doporučujeme i prací prostředek na prádlo tmavé/černé, toho doma určitě naskládáte dost. Vyplatí se stejně jako to předchozí, jelikož udržuje barvy stále černé i po několika pracích cyklech. A do třetice je vhodné mít po ruce i prostředek na prádlo barevné.
S chutí do toho a ½ je hotovo…